Informatieve bijeenkomst over glaucoom
Afgelopen dinsdag organiseerden we een voorlichtingsbijeenkomst voor onze patiënten over glaucoom. De bijeenkomst werd goed ontvangen en kreeg een mooie beoordeling van een 8,2! Tijdens de presentatie over oogdruppelen en therapietrouw kregen deelnemers praktische tips en antwoorden op hun vragen. Eén patiënt gaf na afloop aan veel bijgeleerd te hebben, en een ander zei: "Vanaf nu weet ik dat mijn traanpunt dichtdrukken na het oogdruppelen erg belangrijk is.”
Onze oogarts Jan Geert Bollemeijer gaf uitleg over glaucoom: wat het is, waarom het vroeg opsporen zo belangrijk is en hoe behandelingen verdere schade kunnen voorkomen. Daarnaast vertelde Ionela Popescu-Giovanitsas, arts-onderzoeker, over haar onderzoek naar glaucoom en de nieuwste ontwikkelingen. Ook werden er praktische adviezen gedeeld door de Oogvereniging/Glaucoombelangen en Koninklijke Visio. Op woensdag gaf collega Betty van Bodegom extra oogdruppelinstructies, zodat patiënten hun medicatie op de juiste manier kunnen gebruiken.
Deze activiteiten organiseerden we in het kader van Wereld Glaucoomweek, waarin wereldwijd aandacht wordt gevraagd voor deze oogaandoening. Het Oogziekenhuis heeft veel kennis over glaucoom en we zetten ons in om patiënten goed te informeren en te begeleiden, omdat we weten hoe groot de impact van deze ziekte kan zijn en hoe belangrijk vroege opsporing is.