Oogarts Faridpooya van Het Oogziekenhuis Rotterdam spreker op internationaal congres in Koeweit
Onze oogarts K. Faridpooya was onlangs uitgenodigd als spreker en panellid op de Kuwait Conference of Ophthalmology 2026. Dit is een groot internationaal congres voor oogartsen, onderzoekers en artsen in opleiding. Het congres wordt jaarlijks georganiseerd door het Ministerie van Volksgezondheid van Koeweit en regionale universiteiten.
Er waren honderden deelnemers uit het Midden-Oosten, Europa, Azië en de Verenigde Staten. Veel toonaangevende oogartsen uit de hele wereld waren aanwezig. De organisatie noemde hen zelfs “The Panel of the Champions”.
Focus op innovatie
Het belangrijkste thema dit jaar was innovatie in de oogheelkunde. Er was veel aandacht voor digitalisering, kunstmatige intelligentie (AI), robotchirurgie en nieuwe behandelingen voor complexe netvliesziekten. Vooral de toekomst van netvliesoperaties stond centraal.
Internationale spreker en panellid
Onze oogarts was uitgenodigd als internationaal spreker en panellid binnen het retina-programma. Ook nam hij deel aan een paneldiscussie met enkele van de meest vooraanstaande netvliesspecialisten ter wereld. Tijdens zijn presentatie vertelde hij over de nieuwste ontwikkelingen in robotica en geavanceerde technologie bij netvliesoperaties. Hij liet zien hoe robotondersteunde chirurgie en AI-gestuurde beeldvorming kunnen zorgen voor meer precisie en veiligheid tijdens complexe operaties. Ook de visie en ervaring van Het Oogziekenhuis Rotterdam op dit gebied kwamen aan bod.
Deelname aan RETINAWS-sessie
Daarnaast nam hij deel aan een interactieve RETINAWS-sessie. Dit is een bijeenkomst waarin internationale experts complexe patiëntencasussen bespreken aan de hand van videobeelden. In deze sessie delen specialisten hun aanpak en gaan zij met elkaar in gesprek over verschillende behandelstrategieën.
Oogarts Faridpooya kijkt met trots terug op zijn deelname: “Het was een zeer inspirerend congres met sterke internationale samenwerking en veel zichtbaarheid voor ons ziekenhuis. Een mooie bevestiging van onze internationale positie op het gebied van innovatie in de oogheelkunde.”